partnerzy


projekty domów

Aktualności

2021-09-08 08:43:18Dom 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia?


Ostatnimi czasy wiele się pisze o domach na zgłoszenie. Projekt ustawy jeszcze nie został ogłoszony, ale na temat domów bez pozwolenia na budowę do 70 metrów kwadratowych krąży sporo spekulacji, niedomówień. Pozostaje więc spore pole do popisu dla gdybania, przypuszczeń. Lepiej bazować na danych sprawdzonych, by nie marnować swojego czasu. 

 

Gdzie szukać informacji na temat projektów na zgłoszenie do 70? 

Najlepiej o bezpośrednio zainteresowanych, którzy na pierwszy rzut oka są pomijani w projekcie Polskiego Ładu, czyli u biur projektowych. Podstawowe wątpliwości w temacie domów na zgłoszenie do 70 m2 budzi już rozmiar działki, który według jednych źródeł ma wynosić 1000m2, a według innych 500m2. Według danych napływających z rządu i informacji prasowych najpewniej będzie można zbudować jeden dom na zgłoszenie do 70 m2 na każde 1000 m2. Takie oraz podobne wątpliwości rozwiewa artykuł zamieszczony na stronie pracowni PRO ARTE. 

Projekty domów na zgłoszenie do 70 m2? Mamy to

 

 

Gdzie szukać projektów na zgłoszenie do 70 metrów kwadratowych?

Wbrew pozorm kupno projekt u dystrybutorów nie jest najlepszym pomysłem. W dobie stale zmieniających się przepisów, warunków i prawa budowlanego kupno przez pośrednika rodzi spore ryzyko nieporozumień. Dystrybutorzy posiadający w swojej ofercie domy z  kilkunastu biur projektowych nie są w stanie orientować się w terminach, zasadach sprzedaży projektów, mają też obniżone kompetencje jeśli chodzi o wiedze na temat dokumentacji, technologii, podstawowych rozwiązań konstrukcyjnych zestawionych w projekcie. 

Kolekcja projektów na zgłoszenie do 70 m2 powierzchni zabudowy
Zaloguj się, by skomentować

Skomentuj pierwszy!